O SCFtoken

o zespole SCFtoken - co to jest SCFToken?

Czym jest SCFToken?

SCFToken jest elektronicznym portfelem zaprogramowanym i stworzonym przez singapurską grupę programistów o nazwie CodingFly. Grupa ta od od 2015 roku wspiera projekty oparte o technologię blockchain. W 2018 roku firma ta stała się technologicznym partnerem takich projektów jak Tron, Ripple, CareerOn, BUMO czy Palleton. Operatorem SCFToken jest CodingFly Foundation LTD. Siedziba CodingFly znajduje się tuż obok siedziby giełdy ZB MEGA, która jest singapurskim oddziałem chińskiej giełdy ZB.com i która jest patronem i inwestorem projektu:

Grupa ZB posiada 51% udziałów giełdy ZB MEGA. Dzienne obroty giełdy ZB.com sięgają $700 mln i tym samym jest to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Prezesem zarządu CondingFly oraz ZB MEGA jest Bruce Zhang.

 

Bruce Zhang

  • 2009 Dyrektor Apple w Azji Południowo-Wschodniej
  • 2011 Początkujący inwestor Bitcoin
  • 2013 Akcjonariusz Mastercoin
  • 2015 Założenie CodingFly
  • 2018 Dyrektor generalny CodingFly i ZB MEGA

Zespół ZB MEGA pochodzi od jednego z wiodących dostawców usług blockchain - BitSGBitSG został założony we wrześniu 2017 r. i posiada zespół byłych pracowników znanych instytucji takich jak Apple, The Big Four i British Petroleum. Podczas gdy w 2018 r. rynek odnotował gwałtowny spadek, w tym roku zespół BitSG inkubował ponad 100 projektów. 1 listopada 2018 roku, w 10. rocznicę urodzin Bitcoin, BitSG i ZB osiągnęły konsensus w sprawie utworzenia oddziału ZB w Singapurze o nazwie ZB Mega. W ten sposób nastąpiło otwarcie się na nowe rynki dla obu stron.

 

Jak generowany jest dochód?

Generowaniem dochodu zajmuje się dedykowany zespół traderów SCFToken o nazwie Mingkong Quantitative (oryg. 明空量化), na którego czele stoi Liang Yubo (oryg. 梁宇波).  Zespół ten opracował specjalny system tradingowy łączący różne strategie jednoczesnego wykonywania transakcji, jak np. CTA (Commodity trading advisor), strategie hedgingowe czy arbitraż.

Zespół ten zwyciężył konkurs BCEX 2019 Global Quantitative Trading Competition z wynikiem 90.61% miesięcznie [źródło], a w 2019 zajął pierwsze miejsce w konkursie Golden Financing Global Quantitative Trading Convention z miesięcznym zyskiem 92,38%. [źródło]

Więcej o traderach SCF

Liang Yubo w siedzibie CodingFly